اگر در حال آماده شدن برای آزمون تافل هستید، بهتر است ابتدا به این موضوع فکر کنید که چگونه می‌توانید به بهترین نحوه ممکن روند یادگیری خود را شکل دهید.

آیا قصد دارید کلاس شرکت کنید یا نه به‌صورت خودآموز نیز می‌توانید برای آزمون آماده شوید؟ آیا دوست دارید آنلاین زبان یاد بگیرید یا می‌خواهید در کلاس‌های حضوری شرکت کنید؟

در این مقاله قصد داریم بهترین کتاب‌های تافل موجود در بازار را مورد بررسی قرار دهیم. بنابراین اگر برای آزمون تافل در حال برنامه‌ریزی هستید، برای کسب اطلاعات بیشتر در این مورد ادامه مطلب را از دست ندهید و نکات مهم آن را نیز در یک برگه برای خود یادداشت کنید.

آیا استفاده از کتاب برای منبع مطالعه آزمون تافل مفید است؟

اگر این جا هستید تا در مورد بهترین روش‌های یادگیری برای آزمون تافل تحقیق کنید، باید به شما بگوییم که در حال حاضر در مسیر درستی قرار گرفته‌اید.

این که بخواهید برای گرفتن نمره خوب در آزمون تافل آماده شوید ضروری است، اما استفاده از کتاب یا هر منبع دیگری تنها به مدل آمادگی شما برای آزمون بستگی دارد و برای افراد مختلف نیز متفاوت است.

از زمانی که تنها منبع مطالعه برای آمادگی آزمون کتاب‌ها بودند زمان زیادی گذشته است، اما نمی‌توان منکر آن شد که کتاب‌های تافل هنوز هم می‌توانند بنیاد محکمی را برای آمادگی شما در آزمون فراهم کنند.

سرمایه‌گذاری برای خرید یک کتاب با محتوای مناسب در واقع به اندازه ثبت‌نام در یک کلاس ارزشمند است و نباید آن را دست کم گرفت.

اگر قصد خرید کتاب برای آمادگی آزمون تافل دارید، عوامل زیر را به خاطر بسپارید:

 • مطمئن شوید کتابی را خریداری می‌کنید که با جدیدترین قالب‌های آزمون به‌روزرسانی شده است.
 • برای این که بتوانید از تمامی محتوای کتاب بهره ببرید حتما به سی‌دی با تمرین‌های آنلاین شنیداری نیاز خواهید داشت.
 • سعی کنید کتابی بخرید که حتما پاسخنامه داشته باشد.

اگر مطمئن هستید که کتاب می‌تواند بهترین منبع شما برای کسب موفقیت در آزمون تافل باشد، در ادامه 5 کتاب برتر در این زمینه را معرفی می‌کنیم.

همچنین در مطلب دیگری به معرفی 5 وب‌سایت برتر برای آماده‌سازی شما در آزمون تافل معرفی می‌کنیم که ارزش بررسی کردن را قطعا خواهد داشت.

5 کتاب برتر برای آمادگی آزمون تافل

اگر عبارت کتاب برای تافل را در اینترنت را جستجو کرده باشید، این احتمال وجود دارد که در دریایی از نتیجه‌ها غرق شوید که شاید بعضی از آن‌ها اصلا به کار شما نیایند و متناسب با سبک یادگیریتان نباشند.

ما در این جا بخشی از سختی کار را برایتان کمتر کرده‌ایم و انتخاب کتاب را بین 5 مورد محدوده کرده‌ایم. کافی است محتوای کتاب‌های زیر را مورد بررسی قرار دهید تا منبع مناسب خود را برای آمادگی آزمون تافل پیدا کنید.

کتاب Official Guide to the TOEFL Test

به عنوان اولین کتاب می‌توانیم به معرفی راهنمای رسمی برای آمادگی آزمون تافل از طرف خدمات آزمون‌های آزمایشی یا همان ETS بپردازیم.

این کتاب برای آمادگی آزمون تافل به یکی از دقیق‌ترین و معتبرترین راهنماها برای آزمون تافل تبدیل شده است. چرا که علاوه بر تمرین‌های مناسب و دقیق و برنامه‌های یادگیری، صدها سوال معتبر مطابق با استانداردهای آزمون اصلی در اختیار دارد.

همچنین چهار آزمون کامل مطابق با آزمون اصلی نیز در آن موجود است. همچنین همراه با کتاب یک ‌سی‌دی نیز وجود دارد که برای تمرین مهارت شنیداری مفید خواهد بود.

کتاب Official TOEFL iBT Tests

کتاب دیگری که در مطلب منابع خوب برای کسب موفقیت در آزمون تافل قرار می‌گیرد باز هم از طرف ETS است. قالب این کتاب طوری است که بیشتر روی تمرین آزمون‌های آزمایشی تمرکز دارد که علاوه بر ده آزمون تافل قدیمی 5 آزمون آزمایشی جدید نیز در کتاب موجود است.

این منبع بسیار مفیدی برای تمرکز و تجربه سبک واقعی امتحان است که حتی در این کتاب پاسخ‌های بخش مکالمه و نوشتار نیز قرار داده شده تا بتوانید با پاسخ‌های درست و نقطه نظر طراح سوالات آشنا شوید.

کتاب Cambridge Preparation for the TOEFL iBT Test

 

شاید بتوانیم رتبه یک بهترین منابع را به این کتاب اختصاص دهیم که در واقع از طرف کمبریج است. در ادامه چند مورد از ویژگی‌های برتر این کتاب را معرفی می‌کنیم:

 • صدها تمرین و استراتژی مختلف برای آمادگی آزمون
 • سوالات متناسب برای تقویت مهارت شنیداری، گفتاری، مکالمه و خواندن و همچنین پیگیری پیشرفتتان در بخش‌های مختلف
 • هفت آزمون آزمایشی (ماک تست)

این کتاب منبع بسیار خوبی است حتی برای افرادی که می‌خواهند به‌صورت خودآموز و استفاده از منابع آنلاین روند یادگیری خود را آغاز کنند.

کتاب TOEFL Preparation Course

یکی دیگر از گزینه‌های خوب کتاب تافل دوره آمادگی کلاسیک مکمیلان است. این راهنمای آزمون کمی قدیمی است، اما همچنان منبع مفیدی برای آزمون خواهد بود.

این کتاب شامل تمرین‌های گرامری و تمرین‌های مناسب بر اساس هر بخش از آزمون است که دو آزمون آزمایشی نیز دارد. مانند دیگر کتاب‌های خوب این فهرست می‌توانید انتظار داشته باشید که پاسخ‌نامه‌های اصلاح شده و همچنین دسترسی به بخش صوتی برای این کتاب وجود دارد.

کتاب TOEFL iBT (Barron)

کتاب TOEFL iBT (Barron) از دیگر منابع خوب برای آمادگی آزمون تافل به‌شمار می‌رود. راهنمای مناسبی برای یادگیری چارچوب اصلی بوده که دقیقا مطابق با استاندارهای آزمون‌های جدید طراحی شده است.

علاوه بر این، تمامی انتظارات شما را در قابل مرور گرامر و تست‌های آزمایشی برآورده می‌کند. همچنین با استفاده از بخشی که روی تلفظ درست کلمات کار می‌کند می‌توانید مهارت‌های گفتاری را به‌صورت جداگانه تقویت کرد که واقعا نتیجه‌بخش است.

استفاده از کتاب برای یادگیری زبان انگلیسی چه مزیت‌هایی دارد؟

در حالی که برای آزمون تافل اصلی آماده می‌شوید، بدون شک به بهترین روش برای کسب بهترین نمره در آزمون اصلی فکر خواهید کرد.

مانند هر آزمون زبان دیگری، تافل نیز به تمرین‌های متعدد و آزمون‌های خاص برای آشنایی با قالب اصلی و سبک سوالات نیاز دارد. یکی از متداول‌ترین روش‌ها برای آمادگی استفاده از کتاب‌ها است که مطمئنا مزیت‌های قابل توجه زیادی به همراه دارد. اجازه دهید با تعدادی از آ‌ن‌ها آشنا شویم.

کتاب‌های تافل زیادی برای انتخاب وجود دارد

آزمون تافل قدمت بسیار زیادی دارد، به این معنی که در حال حاضر کتاب‌های زیادی در بازار پیدا می‌کنید که برای سبک‌های مختلف یادگیری برای آزمون اصلی به شما کمک می‌کنند.

اگر فکر می‌کنید تنها با جستجو عبارت کتاب‌های تافل بتوانید به منبع درستی برسید خیلی درست نیست و حتی ممکن است در ابتدای راه گیج شوید.

اما اگر اسم یک کتاب در دسته پرفروش‌ها قرار گرفت شاید بتوان گفت منبع خوبی است، البته فاکتورهای دیگری نیز وجود دارد که باید به آن‌ها دقت کرد.

استفاده از کتاب یک روش آزمایش‌شده است

حتی اگر یادگیری کتاب کمی کسل‌کننده باشد باز هم یک روش یادگیری آزمایش‌شده است که تقریبا همه با آن آشنا هستند. اگر عادت دارید با کتاب برای آزمون‌ها آماده می‌شوید، پایبندی به روشی که برایتان مناسب است می‌تواند گزینه خوبی باشد.

امکان مطالعه به‌صورت مستقل وجود دارد

وقتی با کتاب برای آزمون اصلی آماده می‌شوید، یکی از مزیت‌های اصلی آن این است که می‌توانید در هر مکان و زمانی به آن دسترسی پیدا کنید. همه آن چیزی که شما نیاز خواهید داشت تنها یک خودکار و کاغذ است.

به عبارت دیگر می‌توانید یک جلسه مطالعه خود را در یک سفر طولانی با قطار یا یک ساعت در کافه مورد علاقه خود بگذارنید.

یک گزینه ارزان برای آمادگی آزمون است

خرید یک کتاب خوب تافل برای مقدمات امتحان، خود نشان‌دهنده یک سرمایه گذاری عالی است. چه یک کتاب کاملا جدید مطابق با آخرین نسخه تافل بخرید و چه کتاب دست دوم پیدا کنید، فقط یک بار هزینه پرداخت خواهید کرد. مطمئنا این گزینه ارزان‌تر از ثبت‌نام در کلاس و پرداخت شهریه آن خواهد بود.

یادگیری زبان انگلیسی از طریق کتاب یا آنلاین؟ کدام بهتر است؟

اگر فکر می‌کنید استفاده از کتاب‌های تافل بهترین روش برای آماده‌سازی شما است، بیایید مزایا و معایب اصلی این روش را برای آزمون اصلی در نظر بگیریم.

مزایای استفاده از کتاب تافل

 • یک روش یادگیری آشنا است.
 • می‌توانید به‌طور مستقل یاد بگیرید.
 • شما می‌توانید یک کتاب ارزان قیمت و دست دوم را به‌راحتی حتی آنلاین پیدا کنید و سفارش دهید.

معایب استفاده از کتاب‌های تافل

 • کتاب‌های تافل با نسخه‌های قدیمی می‌توانند زمانی که قالب آزمون عوض می‌شود غیر قابل استفاده باشند.
 • این سبک از یادگیری می‌تواند خسته کننده و کسل کننده باشد.
 • برای دسترسی به بخش شنیداری آزمون احتمالا به دستگاهی که از سی‌دی پشتیبانی کند نیاز دارید.
 • باید خودتان تمرین‌هایتان را اصلاح کنید.

انتخاب بین استفاده از کتاب یا یادگیری آنلاین به نوع سبک یادگیری شما برای آزمون اصلی بستگی دارد و این که آیا آماده بیرون آمدن از منطقه امن خود و سازگاری با سبک جدیدی از یادگیری هستید یا خیر.

چرا یادگیری آنلاین انگلیسی می‌تواند برای شما بهتر باشد؟

اگر حتی سبک خاصی برای آمادگی آزمون اصلی داشته باشید، بدون شک یادگیری آنلاین رویکردی به‌روزتر از مطالعه با کتاب‌های درسی خواهد بود.

گذشته از این‌ها، یک سیستم آموزشی آنلاین خوب در واقع می‌تواند از هر نظر از یک کتاب تافل بهتر باشد. از نظر بخش گرامر و واژگان گرفته تا تمرین‌های مناسب و حتی اصلاح اشتباهات همگی از مزیت‌های آن است.

بیایید بعضی از مزیت‌های دیگر یادگیری آنلاین زبان انگلیسی را مورد بررسی قرار دهیم:

 • انعطاف‌پذیری: هر زمان که دوست دارید به سیستم عامل متصل شوید.
 • منابع به روز
 • اصلاحات را فوری دریافت کنید و آماری از پیشرفت خود در اختیار داشته باشید.
 • یک روش جدید که برای طی کردن روند یادگیری سرگرم‌کننده است.

آمادگی برای آزمون اصلی با منابع عالی

همان‌طور که گفتیم کتاب تنها گزینه مناسب و حتی مقرون‌به‌صرفه برای دوران آمادگی آزمون تافل نیست و منابع دیگری وجود دارد که می‌توانید از آن‌ها بهره ببرید که به نوعی سکویی برای آماده‌سازی به شمار می‌رود و تمام مزیت‌های بالا را نیز در اختیار دارد.

استفاده از پلتفرم‌های آموزش آنلاین با یکپارچه‌سازی سطح شما، ارزیابی و پیگیری روند آمادگی شما را برای آزمون به‌طور کامل مورد بررسی قرار می‌دهد.

علاوه بر این، برای منابع آنلاین این امکان وجود دارد که در هر زمان و مکانی امکان دسترسی به مطالب وجود داشته باشد.

همان‌طور که می‌دانید امروزه پلتفرم‌های زیادی طراحی شده‌اند تا زبان‌آموزان بتوانند از هر جنبه برای آزمون اصلی آماده شوند که در ادامه بخشی از امکانات آن‌ها را بیان می‌کنیم:

 • استفاده از منبع معتبر برای بررسی دستور زبان آزمون اصلی و حتی آشنایی با واژگانی که زیاد تکرار می‌شود.
 • استفاده از تمرین‌های آموزشی برای این که روی بخش‌های مختلف آزمون تمرکز شود.
 • در اختیار داشتن آزمون‌های آزمایشی که می‌توانید خودتان را با آن‌ها تست کنید و طی بازه زمانی روند پیشرفت خود را مورد ارزیابی قرار دهید.

فرقی نمی‌کند که در چه سطحی از زبان انگلیسی قرار دارید و به دنبال چه سبک از منابع برای گذراندن دوران آمادگی اصلی هستید.

به هر حال با کمی جستجو می‌توانید منابع مورد نیاز با سطح مهارتی خود را پیدا کنید و با سرمایه‌گذاری روی نقاط قوت و حل نقاط ضعف به بهترین نمره و سطح در آزمون دست پیدا کنید.

پیدا کردن منابعی که سوالات متناسب با آزمون اصلی ارائه دهد و در عین حال جدید و تازه باشد، یک مزیت بزرگ محسوب می‌شود. چرا که دیگر در این شرایط هیچ استرس و نگرانی برای روز آزمون اصلی وجود ندارد و شما می‌توانید برای انواع سوالات و حتی شرایط آزمون کاملا آماده شوید.

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.
فهرست
به کمک نیاز دارید؟